+420 776 595 140 jarmilaboginska@seznam.cz

poznáváme

Javornické čumáčky z. s.
zapojím sepomůžu
Od roku 2018

Zachraňujeme zvířátka & hledáme nové domovy

Náš příběh

začal dlouho před Vánocemi 2018. Jarka už od mala pomáhá zvířátkům v nouzi.

Jarka k Vánocům v roce 2018 sobě i zvířátkům nadělila založení spolku: Javornické čumáčky z.s.

zachráněných zvířátek

Adoptovaných mazlíčků

aukcí pro čumáčky

dobrovolnic a dobrovolníků

co nás žene

Naše poslání

je umožnit zvířátkům důstojný život v bezpečném domově.

Víš, že lidé se zbavují svých mazlíčků z různých důvodů? Někdy za to může alergie. Jindy se narodí mimčo a pro mazlíčka již není doma místo. Mnohdy prostě pejsek vyroste ze štěněte a přestane  děti bavit. Jsou případy, kdy se lidé musí uskromnit a mazlíčka si nadále nemohou dovolit. Povětšinou opuštějí starší a problematická zvířátka.

Javornické čumáčky díky dobrovolníkům, dárcům, lékařům a spolupracujícím organizacím přinášejí radost do srdcí zvířátek potlučených životem.

adoptovat

přispět

zapojit se

Save a Life

Proč adoptovat?

pro radost a dobrý pocit

Adopcí zvířete z útulku uděláš dobrý skutek a nabídneš mu druhou šanci na lepší život.

lepší život

Díky Tobě pozná hodného člověka a lepší stránku života. Tvůj život bude pestřejší.

vděčná společnost

Ve chvílích, kdy Tví blízcí už jsou vzdálení, máš pořád vděčnou společnost v podobě čumáčka.

zdravější a otužilejší

Díky pravidelnému venčení si Tvé tělo zvykne na pravidelný aktivní pohyb. Budeš otužilejší a celkově více fit než dříve.

terapie smíchem

Někdy umí být mazlíčci pěkně náladoví. Mnohdy však člověka potěší a pobaví.

plus pro váš nábytek a vybavení

Je všeobecně známo, že odrostlá zvířátka většinou neničí vybavení bytu a nedělají loužičky jako štěňata.

Team

Hlavní tahouni

Jarmila Boginská

zakladatelka

Od dětství pomáhá zvířátkům a při svém zaměstnání vede útulek.

mamka

provoz, finanční podpora

Mamka má stejně jako já ráda zvířata a jejich osud jí není lhostejný. Je jí těch zvířat líto, samy si nepomůžou. Mamka jezdí se mnou krmit psy i kočky, uklízet jim. A když jsem v práci, jede tam sama. Jezdí také se mnou na odchyty psů a koček na kastraci. K rodinám, hlavně cigánům, když se chtějí zbavit psa. Jezdí se mnou na veteriny, když se do Polska dostane, do rodin na kontroly zvířat po operacích a k nemocným. Také spolu jezdíme se psy do Prahy. A hlavně mi pomáhá finančně.

??? brácha Pavel

převozy pejsků, finanční podpora

Team

Naši dobrovolníci

odpovídají na otázku, „Jak a proč Javornickým čumáčkům pomáháš?“

Lucka Urbanová

aukce na FB a získávání peněz

Zvířata miluji od malička a je to taková aspoň malá forma pomoci aukcemi paní Jarmile, kdy je na to vesměs sama.

Pokud máme s přítelem čas, chodíme venčit pejsky z Javornického útulku a občas jim přineseme nějaký ten mlsek.

Otázka proč je jednoduchá. Je na nich vidět, jakou mají radost, když se dostanou ven z kotců a můžou se protáhnout. Ta jejich vděčnost je naprosto úžasná a jsme rádi, že jsou alespoň na chvíli zase šťastní. 🙂

Anička a Ondra

pravidelné venčení pejsků, podpora

Pokud máme s přítelem čas, chodíme venčit pejsky z Javornického útulku a občas jim přineseme nějaký ten mlsek.

Otázka proč je jednoduchá. Je na nich vidět, jakou mají radost, když se dostanou ven z kotců a můžou se protáhnout. Ta jejich vděčnost je naprosto úžasná a jsme rádi, že jsou alespoň na chvíli zase šťastní. 🙂

 

Radka, Daniel a Dominika Vávrová

pravidelné venčení pejsků, finanční podpora

Pomáháme příspěvky jak finančními tak materiálními, chodíme venčit pejsky.

Děláme to pro radost svojí tak těch psů, protože každé zvíře si zaslouží lásku 😉 a poznat i tu druhou lepší stranu lidí.

nejsme na to sami

spolupracujeme s organizacemi

Spolek Dočasky De De, z.s., poskytuje azyl týraným a opuštěným pejskům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy. Přijímáme pejsky bez domova, týrané, z nevhodných podmínek, od majitelů, kteří se o ně nemohou dále starat, ale také ty, kteří zůstali dlouhé roky v útulku, bez socializace, inzerce a šance dostat se někdy domů.

Pomáháme pejskům z ČR starším 7 let formou DOČASNÉ PÉČE, tzv. dočasky, což je jakýsi mezistupeň mezi útulkem a přímým domovem. Nejsme azyl, domeček, kde najdete všechny pejsky. Jsme parta lidi, dočaskářů, která ,,ubytuje“ pejsky přímo u sebe doma. K dnešnímu dni je nás 7 a dle našich finančních možností bychom rádi rozšiřovali náš tým, abychom mohli pomáhat stále více a více pejskům, kteří naší pomoc žalostně potřebují.

Pejsci k nám přicházejí z útulků, velmi výjimečně od majitelů nezvládajících se o svého mazlíčka starat (nemoc, úmrtí). Následně projdou chlupáči kompletní veterinární péčí (krevní rozbory, vyšetření srdce, kastrace, odstranění nádorů, čistění zubů a další), kterou útulky poskytovat nemohou, jelikož jde o finančně dosti náročnou záležitost, nicméně VELMI nezbytnou pro další fungování a prodloužení života psa. Co si budeme povídat, v útulcích, ač jsme za ně neskutečně vděčni, mají většinou staří pejsci tu nejmenší šanci na další (spokojený) život. Bez lásky a adekvátní pomoci většinou dříve umírají.

Jelikož jsou chlupáči umístěni uvnitř v domácnosti u nás dočaskářů, jsme s nimi v kontaktu více a můžeme tak zjistit povahu psa, co je třeba v chování upravit, naučit…Někteří pejsci už prostě zapomněli, nebo se bohužel neměli kde naučit správným sociálním návykům. Ve finále je nafotíme, vytvoříme inzerci, a vybíráme trvalý domov na míru.

Nové majitele vybíráme velice pečlivě, podepisují s námi adopční smlouvu, a pokud se nejedná o složitější případ, kdy náš spolek nabízí doživotní úhradu veterinárních nákladů, hradí se adopční poplatek, který je stanoven individuálně. Po adopci jsme s novými majiteli v kontaktu, pravidelně nám zasílají fotky a informace, jak se psovi daří. Může nastat i vážná situace, kde se o psa majitelé dále nemohou starat, v takovém případě musí být pes vrácen vždy do naší péče.

Voříškov je přechodný domov. U nás se psům dostane lásky, kvalitní stravy, vycházek do krásného okolí, socializace, výcviku a pomazlení. Nedílnou součástí péče o naše svěřence je i zajištění veterinární péče, proto spolupracujeme se špičkovými veterináři.

Psi a ostatní zvířata se k nám dostávají přímo od majitelů, kteří je z různých příčin už nemohou mít u sebe, z důvodu odebrání pro týrání nebo z chovu v nevhodných podmínkách, v neposlední řadě zvířata ztracená a zatoulaná. Spolupracujeme s dalšími útulky a organizacemi, od kterých do našeho rodinného azylu přijímáme především psy problémové, se strachovou agresivitou nebo velmi plaché. Trpělivě s nimi pracujeme, aby měli šanci na adopci a plnohodnotný život. Pomáháme jim vrátit se zpět do normálního života.

❥Pomáháme opuštěným kočkám najít štěstí.